знаходитесь в : Новини
Відпустові урочистості на честь Летичівської Богородиці
2012-07-06

 

     Надвечір, 5 липня, єпископ ординарій Кам'янець - Подільської дієцезії Леон Дубравський з настоятелем парафії та хранителем санктуарію о. Адамом Пшивуські зустріли першу групу паломників з Кам'янця - Подільського та з Шепетівки (велопаломницька група). Саме вони (близько 600 осіб) стали учасниками вігілійної відпустової Святої Літургії, якою розпочалось святкування на честь Летичівської Богородиці. По її закінченні до храму прибула наступна паломницька група з Томашполя. Співом та молитвою, букетами польових квітів та різнобарвними стягами прочани вшановували Богородицю.

Паломники з Кам'янця - Подільського

Водночас радість та втома на обличчях 

Вігілійна відпустова Свята Літургія

Велопаломник з Шепетівки

Після спекотного шляху та спільної молитви паломники, підкріпившись смачною вечерею, поспішали на відпочинок. Молитовну естафету від 22 години перейняли учасники Руху захисту життя з парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (Писарівка), які провели всенічне чування. Опівночі з храму на площу вирушила процесія зі світлом. Разом з єпископом Леоном Дубравським учасники Руху та громада вірних, які приєднались до молитви, спільно роздумували над Таємницями Розарію, ділились свідченнями та дякували Летичівській Богородиці за отримані ласки та благодаті. До ранку тривала Адорація Пресвятих Дарів. Співом Годинок на честь Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії продовжили молитовну програму парафіяни з Летичева та паломники, що безперервним потоком йшли до ікони Богородиці.

На Відпустові урочистості прибули гості з Польщі, урядова делегація з містечка Івановіце (Краківське воєвудство), містечка - побратима Летичева та  самодіяльний фольклорний колектив "Maszkowiacy".

 Зранку, на честь Богородиці линули пісні та чудова музика у їхньому виконанні на площі перед храмом

Об 11 годині розпочалась Урочиста Свята Літургія з участю архиєпископа Києво - Житомирської дієцезії Петра Мальчука, єпископа - ординарія Луцької дієцезії Маркіяна Трофим'яка, єпископа - помічника Яна Нємца та єпископа Леона Дубравського, представників державних органів влади, чисельної громади священиків, монахів та монахинь.

 

На Святій Літургії співали учасники парафіяльного хору під керівництвом органістки Охоцької Марії

Урочиста процесія з дарами

 

 Свято закінчилось традиційною процесією вулицями містечка. Отримавши благословіння Пресвятими Дарами, знову духовно притулившись до материнського серця Богородиці, усі повертались до своїх домівок.

Отець Адам Пшивуські сердечно подякував усім шанувальникам Богородиці за спільне святкування урочистостей, спільну молитву та запросив усіх на майбутню урочистість коронації Летичівської Богородиці.

 

назад
© Copyright