знаходитесь в : Новини
Розбудіть світ!
2015-02-03

30 листопада 2014 року, кардинал Жоао Браз де Авіз, Префект Конгрегації Інститутів богопосвяченого життя та Товариства апостольського життя з доручення Папи Франциска, очолив у базиліці Святого Петра у Ватикані Святу Месу з нагоди відкриття Року богопосвяченого життя. Під час Євхаристійного богослужіння було зачитане окреме послання Святішого Отця, в якому Папа ще раз повторює свій наполеглевий заклик:"Розбудіть світ! Просвічуйте його своїм пророчим свідченням, що йде проти течії!". 

Сьогодні, 3 лютого, проходив День Богопосвяченого Життя в Летичівському Санктуарії. 

Зустріч розпочалась Адорацією Пресвятих Дарів та спільною молитвою Розарієм, доповненою глибокими роздумами та співом. Запалені свічки в руках присутніх монахів та монахинь були особливо символічними на початку Святої Літургії. Єпископ - ординарій Леон Дубравський звернувся з привітанням до усіх присутніх з нагоди Дня Богопосвяченого Життя, який Церква відзначає у свято Стрітення Господнього та Року богопосвяченого життя, який переживаємо.

 

Проповідь проголосив о. Костянтин Морозов OFM Cap. Він наголосив про сьогоднішню кризу богопосвяченого життя, яка є відчутною в кожному згромадженні.

Під час II Ватиканського собору була спроба оновити і осучаснити життя та діяльність чернечих спільнот. Але сьогодні, знову і знову потрібно ставити запитання - чи зроблено все, щоб богопосвячене життя стало правдивим свідченням Христа у сьогоднішньому світі? Якщо ж воно стало "як вивітрена сіль", що ж тоді принесе світові? Прагнучи і поспішаючи оновитись, часто обирається хибний шлях - уподібнення світові, а не Христу у світі. А світ радісно вітає фальшивих пророків, плеще у долоні і називає своїми. Сьогодні багато ченців та черниць стали експертами вищого гатунку у музиці, кіно, новинках техніки. І все важче зустріти правдивого експерта духовності, свідчення життя згідно Христових цінностей - убогості, покори, милосердя. Варто повернутись до джерел харизматів кожного згромадження, відчути дух засновника і відкритись на діяння Святого Духа.

 

 

 

Єпископ - ординарій Леон Дубравський заохотив присутніх черниць та ченців перед Ликом Богородиці спільно відновити чернечі обітниці життя у служінні Богові.

Спільне колядування, щирі розмови та ділення сповнили цей день перебування в Санктуарії. Вітаючи усіх монахів та монахинь з нагоди Дня Богопосвяченого Життя прагнемо ще раз наголосити на порадах Святішого Отця:

1. Бути радісними

2. Бути сміливими

3. Бути глибоко вкоріненими в особистому сопричасті з Богом.

"Розбудіть світ! Просвічуйте його своїм пророчим свідченням, що йде проти течії!"

назад
© Copyright