знаходитесь в : Новини
Маріє, Царице миру, молись за нас!
2014-07-07

Цьогорічні відпустові урочистості в Санктуарії Летичівської Богородиці стали свідченням особливої молитовної єдності вірних у прагненні духовного відродження українського народу.

Молитовні прохання про мир принесли паломники до трону Летичівської Богородиці, віддаючи їх під опіку ЇЇ материнського серця. В суботу, 5 липня, надвечір першими прибули паломники з Хмільника групою близько 200 осіб (о. Станіслав Вінярський), наступними в'їхали на подвір'я велопаломники з Шепетівки ( 8 ос.). Під гучний спів та танцювальні руху прибули групи з Кам'янця - Подільського і Томашполя ( разом близько 1тис. осіб, керівники груп - о. Роман Пархомцев та о. Олександр Оріховський), які перебували у дорозі протягом п'яти днів.

На зустріч їм вийшли настоятель о. Адам Пшивускі, єпископ Леон Дубравський, єпископ - помічник Радослав Змітрович та Преосвященний владика Мілан (Шашік) єпископ Мукачівський (ГКЦ).

Спільна молитва, радісні привітання, національна символіка у паломницьких атрибутах та особливий дух сповнили  площу перед храмом, де о 20.00 годині розпочалась вігілійна Свята Літургія напередодні Відпустової урочистості.

Від 23.00 - традиційно розпочалось всенічне чування учасників  Руху Євангелія життя, на яке прибули передусім чисельні групи з парафії Писарівки, Деражні, Хмельницького. У програмі молитовного марафону - молитва Розарієм, процесія світла та Адорація Пресвятих Дарів в намірах збереження і пошанування людського життя та гідності. Недільна Відпустова урочистість згромадила близько 5 - ти тисяч вірних з різних куточків України та з - за кордону, різних національностей та обрядів.

Музичне служіння під час Святої Літургії здійснили учасники хору "Canticum novum" з Дніпродзержинська. Проповідь виголосив владика УГКЦ Мукачівської єпархії Мілан Шашік. Після Святої Меси пройшла Урочиста процесія вулицями Летичева. З самого ранку до закінчення урочистостей тривала сповідь вірних, Таїнства Покаяння уділяло 25 священиків у храмі та на площі. Чисельні веревиці людей стояли до сповідальниць, тривала безустанна молитва та безперервний потік людей, що піднімались до ікони Богородиці.  А надвечір учасники хору у внутрішньому дворику Санктуарію виконали на честь Богородиці прекрасний концерт.

Одна з паломниць, пані Анна, що уже четвертий раз приїзджає на свято з Мостиськ Львівської області, щиро ділячись враженнями наголосила - що це місце так гарно об'єднує людей в одну родину, і цей дух сповнює нас, щоб нести мир і єдність у світ, адже тут наша Мати, так близько до кожного з нас і саме вона вчить любити один одного.

назад
© Copyright