знаходитесь в : Новини
Відпустові урочистості
2013-07-10

6 липня 2013 року під час Відпустових урочистостей в Санктуарії Летичівської Богородиці в 235 – річницю коронації відбулась рекоронація Ікони Богородиці. Єпископ ординарій Кам’янець – Подільської дієцезії Леон Дубравський наклав корони (освячені Папою Франциском 29 травня 2013 року) на лик Божого Сина та Богородиці.

Цей особливий знак пошанування Летичівської Богородиці згромадив на Урочистостях близько 10 тисяч вірян. Серед них паломницькі групи з Томашполя та Кам’янця – Подільського, що перебували у дорозі цілий тиждень. В розмаїтті прапорів та під голосний спів урочистою ходою вони прийшли до святині на вечір 5 липня, ставши учасниками вігілійної Святої Літургії на площі перед храмом. До молитовного чування долучились також група одноденного паломництва з парафії Пресвятої Трійці з Хмільника, з римо – католицьких парафій Шепетівки (велопаломництво) і Мелітополя. Під останніми проміннями сонця, що ховалось за горизонтом, лунали молитви прославлення та вдячності Богородиці за ЇЇ материнську опіку та чування над нашим життям. Після вечері розпочався Розарій на площі перед храмом та процесія зі світлом. А далі – традиційне всенічне чування учасників Руху Захисту Життя. Цього року до парафіян з Писарівки, безпосередніх організаторів чування, приєдналась група з парафії Деражня.
Ранком, в день Урочистості, продовжували прибувати паломники, гості, шанувальники Богородиці. Співом Годинок про Непорочне Зачаття ПДМ розпочалась програма святкування. На площі підходили до мікрофону усі, хто прагнув звернутись з молитовним проханням до Пресвятої Діви Марії. Людські благання, сповненні болю, співпережиття, надії та довіри лунали перед троном Богородиці. Отець Руслан Кармеліта проголосив конференцію про значення акту коронації, його традицію та історію. Учасники музичних паломницьких груп доповнювали програму Маріїним співом та музикою. Близько 11 години дня площа вже була переповнена вірянами.

 Майже 30 священиків уділяли Таїнства Покаяння. Урочистим винесенням Ікони Летичівської Богородиці з храму на польовий вівтар розпочалась Відпустова Свята Літургія. Разом з єпископом Леоном Дубравським співслужили єпископи – помічники Ян Нємєц та Радослав Змітрович ( який особисто пройшов одноденний маршрут в паломницьких групах). Зі словами привітання до гостей, паломників та усіх учасників Літургії звернувся настоятель парафії та хранитель Санктурію о. Адам Пшивускі.
У проповіді, яку виголосив єпископ Ян Нємєц, неодноразово повторювався заклик вчитись у Марії, наслідувати ЇЇ довіру та слухняність Богові. Після проповіді відбувся обряд коронації. Радісними оплесками усі віряни привітали Боже Дитятко та Богородицю в прекрасній оздобі коронами. Хор кафедрального храму прикрасив Святу Літургію чудовим співом. А небо готувало своє покроплення, зненацька зібралось кілька темних хмарин, що принесли прохолоду, а в час традиційної процесії вулицями Летичева пішов короткий, але відчутно рясний дощ. Волонтери з Польщі, які впорядковують могили на місцевому цвинтарі, розійшлись поміж людей з пам’ятками коронації Летичівської Богородиці. І хоча, офіційно закінчилась програма святкування, ще довго тягнулась веревичка людей до Ікони Божої Матері у храмі. Єпископ Леон Дубравський відслужив Святу Літургію о 19.00 на завершення святкування в день урочистості та ранкову недільну Святу Месу.

 

 

назад
© Copyright