знаходитесь в : Новини
Богородице Діво, радуйся!
2013-05-04

   Під бурхливі оплески вдячних слухачів закінчився концерт хору "Camerata" (Вєлічка, Краків - Польща) в Санктуарії Летичівської Богородиці. Цього травневого вечора у виконанні хору прозвучали твори на честь Богородиці. Величний спів та органна музика доповнювали молитовне прославлення Пресвятої Діви Марії під час травневих молебнів.

«Camerata» - хоровий колектив, у складі 40 учасників, розпочав свою діяльність у січні 1997 року під керівництвом пані Моніки Баховської. З 1999 року – керівником хору є пані Ізабелла Шота. В репертуарі хору понад 200 творів різноманітного характеру, що охоплюють період від ренесансу по ХХ ст. Хоровий колектив провів майже 450 концертів в Польщі та за кордоном
(Австрія, Чехія, Словакія, Франція, Німеччина, Україна, Литва, Італія і Ватикан, Білорусія, Росія, Латвія і Естонія).
  За час творчої діяльності хору записано 3 диски (СD) з піснями a cappella (1999 р.), колядками (2002 р.), патріотичними піснями (2005 р.). До найвизначніших нагород, здобутих хоровим колективом, належать: Золота Стрічка в ХХІІ Малопольському Конкурсі Хорових Колективів (Краків 2000 ), Срібна Стрічка в ІV і V Малопольському Конкурсі Хорів (Нєполоміце 2002, 2003), ІІІ місце в І Конкурсі Ars Liturgica (Торунь 2004), III місце в двох категоріях в XIII Мислєніцкім Фестивалі Хорового Співу (2004), Срібна Струна в VII Малопольському Конкурсі Хорових колективі (Нєполоміце 2005), І місце в двох категоріях в VII Мєховскім огляді хорового співу колядок та пасторалок (2008), І місце в Конкурсі XIX Тискі Вечори Колядування (Тихи 2010), відзначення в І Краківському Міжнародному Фестивалі Хорових колективів (Краків 2010), XV Малопольському Конкурсі Хорів (Нєполоміце 2013). Хор належить до PZChO. Від лютого 2008 року хоровий колектив має статус товариства.


Пані Ізабелла Шота – випускниця Краківської Музичної Академії, стипендистка Міністра Культури і Мистецтва. Як солістка і камералістика співпрацювала з багатьма творчими колективами (Краківський камерний хор, Хор Польського радіо в Кракові, Orfeo 5, Pro Arte, Camerata Cracovia), Краківському драматичному театрі. Виступала в багатьох престижних залах країн Європи і Польщі, брала участь в численних фестивалях в Польщі та Франції. Репертуар виконуваних Ізабеллою Шота творів містить ораторійні партії, оперні, оперетні твори та пісні. В її творчому доробку кілька телевізійних записів та награних плит CD. Водночас веде активну педагогічну діяльність. З 2000 по 2006 рік – пані Ізабелла Шота працювала директором Музичної Школи І степеня при SOSW для дітей з вадами зору в Кракові. Від 2006 року – директор Музичної школи І ступеня у Велічці. Ізабелла Шота – диригент хору Camerata та багатьох шкільних хорів.

                                                               За фортепіано пані Марія Ридзевска

Концерт умовно складався з трьох частин. У другій частині слухачі мали нагоду послухати твори Й. С. Баха на органі у виконанні відомого органіста  Зенона Куліка та прекрасний спів  "Ave Maria" (Giulio Caccini) у виконанні соліста Конрада Шота.

 

У програмі концерту прозвучали твори:


1. Богородиця (Автор невідомий).
2. Gaude Mater Polonia (Вінцентій з Кельчи, опрацював Тадеуш Клоновскі).
3. Пісня (Юзеф Свідер до тексту Яна Кохановського).
4. Чому ж мене матусю – в обробці Казімєжа Сікорскі.
5. Молитва в каплиці – Станіслав Монюшко.
6. Lacrimosa – Вітольд Лютославскі.
7. Хор невільників (з опери Nabucco) – Джузеппе Верді.
8. Алілуя –Г. Ф. Гендель.
9. Радуйся Царице Вибрана – А. Кошевскі.
10. Аve Maria – соло.
11. Моя пісенька – Й. Свідер.
12. Гімн Польщі – Ф. Нововєйскі.
13. Прелюдія – Ян Подбєльскі (орган).
Твори для органу – Й. С. Бах.
15. Прелюдія C – dur - Й. С. Бах
16. Прелюдія F - dur – Й. С. Бах
17. Святий Боже.
18. Z dawna Polski Tys Krolowa – Р. Твардовські

Із великим захопленням та вдячністю сприймали кожен виконаний твір учасники концерту. А серед них цього вечора були присутні не лише шанувальники хорового співу з Летичева, а також чисельна громада членів польського товариства з Хмельницького.

Багато слів вдячності та захоплення прозвучали на адресу хорового колективу. А на прощання пані Ізабелла Шота своїм диригентським рухом заохотила всіх до спільного виконання улюбленої пісні Святішого Отця Івана Павла II славнозвісної "Barky".

І коли офіційно концерт закінчився ще довго тривали щирі розмови між учасниками концерту та його виконавцями. А спільних тем було багато, особливо між викладачами Летичівської музичної школи, які готуються до проведення наступного концерту в Санктуарії.

Такі творчі вечори вже стали традиційними в Санктуарії Летичівської Богородиці, особливо в літній період, коли до святині прибувають чисельні групи паломників з різних куточків України та з - за кордону. Сьогоднішній виступ хорового колективу "Camerata" урочисто відкрив цьогорічну програму циклу концертів.

назад
© Copyright