знаходитесь в : Новини
VII Різдвяний Фестиваль Колядок
2013-01-19

 19 січня 2013 року в Санктуарії Летичівської Богородиці відбувся VII Різдвяний Фестиваль Колядок  - пісенне свято прославлення та спільного ділення радістю Народження Божого Сина.

(На фото: єпископ Леон Дубравський)

 Цього дня у храмі Богородиці зібралась чисельна громада колядників (близько 200 осіб, серед них - представники творчих колективів Хмельницької області, парафіяльні хори та спільноти з парафій Кам'янець - Подільської  дієцезії). Вже традиційно Фестиваль розпочався Святою Літургією, яку очолив єпископ ординарій Леон Дубравський. У своєму пастирському слові він вкотре наголосив на значимості обряду колядування в наших родинах та спільнотах. Сьогодні, як ніколи, це дуже важливо - славити Господа простими і благодатними словами різдвяних колядок. Вони несуть у собі особливу і неповторну міць відчуття присутності Бога у серці кожного з нас, коли він приходить як маленьке Дитятко на землю, щоб перемогти гріх та спасти людство. У колядках - наша пошана до тих, хто зберіг цю традицію в час тоталітарного і безбожного комуністичного режиму, наша радість за свободу віри, за духовне відродження наших спільнот та відкриті храми, наша надія на майбутнє світу, народу, наших родин та дітей, яке прагнемо будувати на фундаментах християнства, з великою довірою Господеві.

Настоятель парафії та хранитель Санктуарію отець Адам Пшивускі сердечно привітав учасників Фестивалю, тих, які вже  так гарно підросли та змужніли за минулих  сім років, ставши щирими друзями Фестивалю, а також тих, хто вперше приїхав на спільне колядування.

Серед тих, хто запевнив свою присутність ще минулого року, отець Адам представив Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці Кшиштофа Свідерка. Разом з ним гостями Фестивалю стали також: Станіслав Гогач - сенатор Польщі, головуючий в комісії в справах співпраці з поляками та польськими діаспорами за кордоном, Аркадіуш Кобєляк - підполковник, заступник аташе оборони при Генеральному Консульстві Республіки Польща у Києві, Кшиштоф Лахманьські  - секретар Ради Товариства "Wspónota Polska" у Варшаві, а також знімальна група польського телебачення "Studio Wschód" з Вроцлава разом зі своїм редактором пані Гражиною Орловською - Сондей.

                                   

 

(На фото:  почесні гості фестивалю - Кшиштоф Свідерек, Станіслав Гогач, Аркадіуш Кобєляк, Кшиштоф Лахманьські)

 

 

                                    

Під час Фестивалю кожен з почесних гостей скерували свої слова подяки за спільне колядування, збереження традицій та гостинність, а також спільно заколядували найвідоміші польські колядки.

Цього дня храм сповнювався різномовним переспівом колядок українською, польською, латинською, російською мовами. До зрілих дорослих голосів приєднувались дитячі та юнацькі, радісний спів підхоплював весь зал, дякуючи виконавцям гучними оплесками.

А розпочали програму учасники камерного хору "Аколада" Летичівської музичної школи. Цей колектив народився саме тут, на Різдвяному Фестивалі Колядок, і вже кілька років поспіль вони дарують слухачам прекрасне виконання, розділяючи своє захоплення співом та музикою, одночасно, даючи прекрасний приклад любові до мистецтва своїм вихованцям.

Доповнили виступ Летичівських колядників - парафіяльний хор, вокальна група Культурно - просвітницького Товариства Поляків та фольклорний ансамбль Будинку Культури "Кульбаба".

 

 

 Чисельними творчими групами відзначились на цьогорічному фестивалі хмельничани: це і дитячий хор з парафії Непорочого Серця Марії (мікрорайон Раково), парафіяльний хор з парафії Христа - Царя (мікрорайон Виставка), а також вокальна група "Polskie skarby" спільноти поляків м. Хмельницького.

 

Кожна група представила прекрасне виконання як традиційних польських і українських колядок, так і сучасних різдвяних пісень. Виконавці захоплювали своїм ентузіазмом, вміло підібраними костюмами та емоційним переживанням виконуваних творів.

Тишею та смутком сповнився зал, коли у виконанні Барваньської Любові (м. Хмельницький) прозвучала колядка "Сумний був Святий вечір в 46 - ім році". В очах багатьох людей старшого віку забриніла сльоза болю та спогадів про пережиті, вистражданні роки їхнього сирітського дитинства та поневірянь за віру не однієї католицької родини.

Вперше на Різдвяному Фестивалі Колядок виступила молодіжна група з парафії Святого Станіслава (м.Городок).

 

Зворушливим і по - особливому щирим став виступ дітей ізї світлиці парафії Матері Божої Доброї Ради (м. Козятин).

 Але, не лише виступ цих дітей, а взагалі дитяча присутність у Фестивалі є символічним знаком єдності поколінь. Вони з дитячою безпосередністю переживають спільну молитву та колядування, запам'ятовуючи не лише слова та мелодію, а сповнюються духом єдності великої родини Божих дітей.

                                                                                       

 

 


 

 

                                                                                                         

"Родзинкою" цьогорічного Фестивалю став виступ молодіжного гурту з парафії Святого Олексія (м. Жмеринка). Сценічно розігравши вертеп, вони вдало представили співом та музикою знані дійові особи дійства. Зачарував спів та чудове звучання скрипок усіх присутніх у залі. Але, окрім цього, як справжній гурт колядників, по закінченню Фестивалю вони пішли колядувати Реколекційни домом Санктуарію та віншували о. Адаму. як господарю, бажаючи Божих ласк у році, що розпочався.

 

 На закічення Фестивалю Єпископ Леон Дубравський  та о. Адам Пшивускі подякували кодяникам за участь у святі, за віншування та спільно розділену радість. І звичайно, всі учасники запрошенні гостинно на Різдвяний Фестиваль Колядок 18 січня 2014 року!

Христос народився!

 

 

назад
© Copyright