знаходитесь в : Новини
"Віра і світло" - Паломництво до Марії
2011-07-24

"Віра і Світло" - це міжнародний екуменічний рух спільнот для розумово неповносправних осіб. Почалось все у Франції у 1971 року. Жерар і Каміль мали двох неповносправних синів: Луїса і Тадея. Хлопці не могли ні ходити, ні говорити.
Дізнавшись про парафіальну прощу до Лурду, ця сім'я теж хотіла прийняти в ній участь. Але їм відмовили, сказавши, що Луїс і Тадей заважатимуть прочанам. Тоді вони поїхали до Лурду самі. Ця проща видалася нелегкою: у готелі їм не дозволили їсти у їдальні, всюди вони чули, що з такими дітьми треба залишатись вдома. Отож, повернулись з болем з прощі, на яку покладали великі надії.
Невдовзі з'явилась ідея організувати прощу саме для таких дітей та їх батьків, а також запросити молодих приятелів, щоб сім'ї не почувались самотньо. Цю прощу готували впродовж трьох років разом з Марі-Елен Матьє та Жаном Ваньє, засновником спільнот L'Arch. Щоб підготуватись до прощі, ближче познайомитись, зустрічались у групах по 20-30 осіб.
В Україні спільноти зародились у 1992 році у Львові, з ініціативи Зені Кушпети, волонтерки з Канади. 
Сьогодні в Україні налічується 30 спільнот, у Львові, Києві, Тернополі, Кам’янці-Подільському, Трускавці, Жовкві, Стрию, Тячеві, Хусті, Трускавці, Дрогобичі, Кохавино, Житомирі. Є зацікавлені групи в Івано-Франківську.
Місія "Віри і Світло"
Нашою місією у спільноті є творення зв'язків дружби між усіма членами, а також відкриття у кожній особі її унікального дару та краси. Ці зв'язки дозволять нам зростати духовно, а також допоможуть знайти новий сенс нашого життя, незалежно від того, чи ми є батьками, чи приятелями, чи друзями (особами з розумовою неповносправністю). Ми покликані бути свідками любові Христа до Його найменших дітей у серці світу.
Для того, щоб краще поглибити вузлики дружби між приятелями (молодь волонтери) та друзями (розумово неповносправні особи) ми проводимо щомісячні зустрічі, Літургії, зустрічаємось разом для того щоб піти у кіно, театр, на природу чи у будь-який інший спосіб провести разом час. Також кожного року спільноти їдуть на літні табори для того, щоб разом молитись, радіти присутності кожного, відпочити, більше пізнати життя один одного.
Цього року спільнота «Квітка на камені» (з Кам’янця-Подільського) та «Веснянка» (з Києва) проводять табір під назвою «Паломництво з Марією» у реколекційному будинку при Санктуарії Матері Божої Летичівської.
Під час табору ми розважаємо над такими темами як: «Благовіщення», «З Марією У Єлизавети», «Кана Галилейська», «Марія під хрестом».
Кожного дня, після ранкового пробудження під акомпанемент гітари ми йдемо на руханку. Подякувавши Богу за пережиту ніч, ідемо підкріпитись смачним та поживним сніданком. Опісля ми роздумуємо над темою дня, ставимо пантоміму, щоб друзі простіше могли зрозуміти про що йде мова. Розваживши разом над темою, ділимось на групи ділення, щоб глибше розважити над деякими питаннями, які безпосередньо стосуються нашого щоденного життя. Не забуваємо і про духовну поживу, оскільки кожного дня у нас є Свята Літургія, під час якої зустрічаємось з нашим люблячим Богом! Не забуваємо також і про фізичний відпочинок протягом дня, тому після смачного обіду полюбляємо трішки подрімати. Вечори у нас наповненні танцями, піснями, цікавими конкурсами. А на завершення звучать слова подяки Богові за чудово проведений день та за наших ближніх, які були протягом цього дня разом з нами.
Але цього всього б не було, якби не ласка Божа, якщо б не були оточені чудовою красою природи, яку створили тутешні отці та усі помічники. Оскільки усюди відчувається дбайлива рука, чи у кімнатах, чи на кухні, чи довкола приміщення. Все зроблене для того, щоб переконатись якої надзвичайної краси у нас Бог, як Він цю красу вклав у тих осіб які для нас її творять, і як вони хочуть ділитись цією красою.
Дяка усім отцям та працівникам Санктуарію за ту велику працю та гостинність, якими вони нас оточили.
Більш детально познайомитись з нами на сайті http://fandl.org.ua

назад
© Copyright