знаходитесь в : Новини
Ти - вічна гордість нашого народу
2017-07-07

За  покликом серця та прагненням душі тисячна громада паломників надвечір 5 липня 2017 року з різних доріг спрямовували свою молитовну ходу до Летичівської святині. Напередодні відпустових урочистостей одна за одною входили до храму паломницькі групи. Традиційно зустрічали  і сердечно вітали дорогих гостей  летичівські парафіяни, єпископ – ординарій Леон Дубравський,  єпископ – помічник Радослав Змітрович і хранитель Санктуарію отець Адам Пшивускі. Освячення водою, спільна молитва і ось та мить, коли стоячи на колінах з радістю і водночас сльозами на очах,  кожен з паломників жертвував Богородиці втому дороги, свою довіру, віддаючись в ЇЇ Материнські обійми. Понад 800 паломників прибуло з Томашполя ( XXV Ювілейне Паломництво) і Кам’янця – Подільського (XXIV – те), більше ніж 150 осіб прийшло з Хмільника (парафія Св. Трійці), 15 паломників прибули з Шепетівки на велосипедах, а один з найстарших паломників, пан Тадеуш (77 років)  вирушивши о 4 годині ранку з Хмельницького, подолав пішою ходою більше ніж 50 км першим прибув до Санктуарію Летичівської  Богородиці.

Вігілійна Свята Літургія розпочалась у проміннях  вечірнього сонця,  яке своїм блиском сповнило ікону Богородиці, винесену урочистою процесією на вівтар. Музична група, що супроводжувала обидва паломництва об’єдналась в молодіжний хор та музичний оркестр. Забувши про втому та спекотні дороги неповторно звучали витонченні звуки скрипки та спів на славу Богородиці. Молитовну естафету паломників перейняли учасники Руху Захисту Життя, які в цю ніч традиційно чувають біля серця Богородиці, благаючи ЇЇ опіки та благословення.

6 липня о 11 годині розпочалась відпустова Свята Меса на честь Пресвятої Богородиці та 100 – річчя Фатімських об’явлень. Очолив урочисту відправу Львівский митрополит архієпископ Мечислав Мокшицький. Серед гостей, які прибули на урочистість, отець настоятель Адам Пшивускі сердечно вітав також єпископів Станіслава Широкорадюка  (Харківсько – Запорізька дієцезія), єпископа Віталія Скомаровського (Луцька дієцезія), єпископа Казімєжа Гурде (Сєдлєцка дієцезія, Польща). Хранитель Санктуарію отець Адам Пшивускі,  пригадуючи відомий уривок із книги Одкровення св. Йоана, наголосив, що об’явлення Богородиці у Фатімі 100 років тому мають своє продовження у зверненні Богородиці і сьогодні до кожного з нас. Вона невтомно закликає нас взяти в руки розарій, як єдину зброю задля спасіння світу і людства. Архиєпископ Мечислав Мокшицький  також зазначив під час проповіді, те, як Богородиця схиляється над нашими усіма справами – великими і малими. Пресвята Діва Марія просить у Фатімі, щоб люди не ображали Бога, з’єднались на молитві та покуті супроти ненависті і зла.

         Після Святої Літургії вирушила урочиста процесія вулицями містечка, як свідчення нашої віри та заклик до навернення усіх, хто ще блукає в темряві атеїстичного минулого або ж, і сьогодні, тримає своє серце в кайданах гріховної байдужості. У молитовному зверненні під час відпустових урочистостей єднались голоси священиків, монахів і монахинь та кількатисячної громади Божого люду, промовляючи з довірою: «Свята Маріє, Мати Божа, молись за нас грішних…».

назад
© Copyright