знаходитесь в : Новини
Дієцезіальний День Сім'ї
2017-05-01

 

1 травня Санктуарій Летичівської Богородиці гостинно відкрив двері для учасників Дієцезіального Дня Сім’ї. У цьому році з нагоди 100 – річчя Фатімських об’явлень учасники Паломництва Родин під час конференцій і праці в групах роздумували над темою проблематики сьогоднішнього виховання дітей. Взірцем для наслідування став приклад Богородиці, ЇЇ материнська мудрість  і Божа педагогіка у опіці над дітьми з Фатіми.
Єпископ Радослав Змітрович під час катехези наголошував про потребу особистої присутності батьків біля дітей на щодень, про щире спілкування в атмосфері довіри і пошанування до гідності дитини, мудру настанову і вимогливість. Але найголовніше для батька та матері – бути взірцем християнської моральності у стосунках один з одним. Саме батьки формують духовність дитини, творять перший образ і розуміння Бога та сутність віри.
Жодні матеріальні блага не здатні заступити дитині материнські і батьківські 
обійми. Сьогодні переважна більшість дітей переживає кризу страху та непотрібності, відсутність справжнього дому, до якого хочеться повернутись.
Є родини з однією дитиною, де батьки працюють за кордоном, щоб забезпечити її майбутнє. Але сьогодні тут між нами є багато родин де виховуються більше ніж шестеро дітей і поряд з ними батько і мати. Постає питання, що насправді є головним у батьківстві – забезпечення майбутнього дитини чи щоденне приготування цієї дитини до майбутнього через спільне переживання труднощів і радостей буття разом.
 Цьогоріч День Сім’ї був по особливому багатодітним. Серед 300 учасників, близько 120 були діти. Аніматори згідно програми організовували для них інтеграційні ігри та заняття в час навчання батьків.
Одним із пунктів програми передбачено час на свідчення. Володимир та Тетяна з Кам’янця Подільського, які виховують шестеро дітей, поділились своїм досвідом духовного зростання через спілкування з дітьми і глибоким усвідомленням чим є покликання до материнства та батьківства. 
Учасники зустрічі спільно молились Фатімський Розарій у намірах родин і миру в Україні, переживали Святу Літургію, очолювану єпископом Леоном Дубравським. Проповідь виголосив отець Олександ Зелінський ОМІ, який в цьому році був безпосереднім організатором Дня Сімї.  При проведенні і організації була задіяна гарна громада аніматорів та волонтерів. Це молодь і дорослі з парафій Гнівані, Тиврова, Вінниці, Хмельницького, Хмільника. Впровадження до кожного етапу програми робили Андрій та Наталія Обруч з парафії Непорочного Серця Марії (Хмельницький). Відповідальність за музичний супровід взяв на себе молодіжний хор з парафії Божого Милосердя (Вінниця). 

1 травня Санктуарій Летичівської Богородиці гостинно відкрив двері для учасників Дієцезіального Дня Сім’ї. У цьому році з нагоди 100 – річчя Фатімських об’явлень учасники Паломництва Родин під час конференцій і праці в групах роздумували над темою проблематики сьогоднішнього виховання дітей. Взірцем для наслідування став приклад Богородиці, ЇЇ материнська мудрість  і Божа педагогіка у опіці над дітьми з Фатіми. Єпископ Радослав Змітрович під час катехези наголошував про потребу особистої присутності батьків біля дітей на щодень, про щире спілкування в атмосфері довіри і пошанування до гідності дитини, мудру настанову і вимогливість. Але найголовніше для батька та матері – бути взірцем християнської моральності у стосунках один з одним. Саме батьки формують духовність дитини, творять перший образ і розуміння Бога та сутність віри. Ніякі матеріальні блага не здатні заступити дитині материнські і батьківські обійми. Сьогодні переважна більшість дітей переживає кризу страху та непотрібності, відсутність справжнього дому, до якого хочеться повернутись. Є родини з однією дитиною, де батьки працюють за кордоном, щоб забезпечити її майбутнє. Але сьогодні тут між нами є багато родин де виховуються більше ніж шестеро дітей і поряд з ними батько і мати. Постає питання, що насправді є головним у батьківстві – забезпечення майбутнього дитини чи щоденне приготування цієї дитини до майбутнього через спільне переживання труднощів і радостей буття разом. Цьогоріч День Сім’ї був по-особливому багатодітним. Серед 300 учасників, близько 120 осіб - діти. Аніматори згідно програми організовували для них інтеграційні ігри та заняття в час навчання батьків. Одним із пунктів програми передбачено час на свідчення. Володимир та Тетяна з Кам’янця - Подільського, які виховують шестеро дітей, поділились своїм досвідом духовного зростання через спілкування з дітьми і глибоким усвідомленням чим є покликання до материнства та батьківства. Учасники зустрічі спільно молились Фатімський Розарій у намірах родин і миру в Україні, переживали Святу Літургію, очолювану єпископом Леоном Дубравським. Проповідь виголосив отець Олександ Зелінський ОМІ, який в цьому році був безпосереднім організатором Дня Сімї. При проведенні і організації була задіяна гарна громада аніматорів та волонтерів. Це молодь і дорослі з парафій Гнівані, Тиврова, Вінниці, Хмельницького, Хмільника. Впровадження до кожного етапу програми робили Андрій та Наталія Обруч з парафії Непорочного Серця Марії (Хмельницький). Відповідальність за музичний супровід взяв на себе молодіжний хор з парафії Божого Милосердя (Вінниця). Настоятель Летичівської парафії та хранитель Санктуарію отець Адам Пшивускі щиро подякував організаторам та усім учасника паломництва родин до Летичівської Богородиці, за відвагу та відкритість на Божу волю, за правдиве християнське свідчення свого батьківства і материнства, прагнення передати своїм дітям найцінніший скарб - віру. 

назад
© Copyright