знаходитесь в : Новини
Христос воскрес!
2017-04-16

 

«Як Христос не воскрес, … то марна  й віра ваша…». 
(1 до Коринтян 15.14)
 Без Христа, без повної довіри Богові, Його Слову та безмірній любові марними є не лише наша  віра, але й усе земне людське  життя. Саме воскресіння показує відповідальність Бога за своє творіння. Господь запитує Адама, що згрішив: «Де ти?». Цей Божий заклик до людства через голос Церкви звучить і сьогодні: «Людино, де ти?» 
Ісус Христос, Божий Син став втіленим благословенням Бога, яке приходить на цілий людський рід. Замикаючи на собі коло ненависті і гріха, як невинний вмирає, але третього дня воскресає, преображаючи нашу природу, перемагаючи смерть, знищуючи силу гріха.
Наша віра – це наша відповідь Богові на Його дар спасіння в Ісусі Христі. Вона має проявлятись у нашому щоденному наверненні, покаянні, зміні нашого мислення, у прагненні провести межу між злом і добром, гріхом і праведністю.  Пам’ятаймо, що Господь терпеливо чекає на кожного з нас. Воскресіння Ісуса має значення тут і тепер у твоєму житті, а не десь там, колись. Господь чекає твого першого кроку назустріч Його милосердю.
Не поспішаймо лише  зовнішньо показувати своє християнство, роблячи знак хреста, використовуючи приємних для слухачів  мовних зворотів «З Богом… З Божим благословенням… Будуємо на фундаментах християнських цінностей…»  і водночас сіяти поміж людьми заклики до взаємної ненависті, возвеличувати «героїзм у злочинах та вбивствах, розпусті», ототожнювати незалежність із насиллям і ненавистю, крадіжку із благодійністю, вседозволеність із правом на свободу, зневагу до ближнього із особистісною вартістю. Сьогодні переживаємо час суспільної деградації людства. Рушійною силою до діяльності є прагнення війни «малої» і «великої»: у власному домі, подружжі, поміж сусідами, в колективі, 
в державі і світі, поміж націями і народами.  Господь споглядаючи з хреста, промовив: « Отче, відпусти їм, не знають бо, що роблять».
Напередодні Неділі Христового Воскресіння, усім, хто пережив час Великого Посту у духовному єднанні з стражданнями та мукою Божого Сина, бажаю міцної віри та витривалості у Христовій вірності протягом земного життя, глибокого навернення серця, надії та тихої радості 
у Воскреслому Христі. Нехай Ваше життя сповнюється миром і братерською любов’ю, Ваші слова сповнюються мудрістю і лагідністю, Ваші вчинки будуть найкращим свідченням правдивості і щирості Вашого християнства.
Христос воскрес! Воістину воскрес!
З Божим благословінням
настоятель Римо – Католицької парафії Внебовзяття ПДМ в Летичеві
о. Адам Пшивускі

«Як Христос не воскрес, … то марна  й віра ваша…». (1 до Коринтян 15.14)  Без Христа, без повної довіри Богові, Його Слову та безмірній любові марними є не лише наша  віра, але й усе земне людське  життя. Саме воскресіння показує відповідальність Бога за своє творіння. Господь запитує Адама, що згрішив: «Де ти?». Цей Божий заклик до людства через голос Церкви звучить і сьогодні: «Людино, де ти?» Ісус Христос, Божий Син став втіленим благословенням Бога, яке приходить на цілий людський рід. Замикаючи на собі коло ненависті і гріха, як невинний вмирає, але третього дня воскресає, преображаючи нашу природу, перемагаючи смерть, знищуючи силу гріха.Наша віра – це наша відповідь Богові на Його дар спасіння в Ісусі Христі. Вона має проявлятись у нашому щоденному наверненні, покаянні, зміні нашого мислення, у прагненні провести межу між злом і добром, гріхом і праведністю.  Пам’ятаймо, що Господь терпеливо чекає на кожного з нас. Воскресіння Ісуса має значення тут і тепер у твоєму житті, а не десь там, колись. Господь чекає твого першого кроку назустріч Його милосердю.

Не поспішаймо лише зовнішньо показувати своє християнство, роблячи знак хреста, використовуючи приємних для слухачів  мовних зворотів «З Богом… З Божим благословенням… Будуємо на фундаментах християнських цінностей…»  і водночас сіяти поміж людьми заклики до взаємної ненависті, возвеличувати «героїзм у злочинах та вбивствах, розпусті», ототожнювати незалежність із насиллям і ненавистю, крадіжку із благодійністю, вседозволеність із правом на свободу, зневагу до ближнього із особистісною вартістю. Сьогодні переживаємо час суспільної деградації людства. Рушійною силою до діяльності є прагнення війни «малої» і «великої»: у власному домі, подружжі, поміж сусідами, в колективі, в державі і світі, поміж націями і народами.  Господь споглядаючи з хреста, промовив: « Отче, відпусти їм, не знають бо, що роблять».

Напередодні Неділі Христового Воскресіння, усім, хто пережив час Великого Посту у духовному єднанні з стражданнями та мукою Божого Сина, бажаю міцної віри та витривалості у Христовій вірності протягом земного життя, глибокого навернення серця, надії та тихої радості у Воскреслому Христі. Нехай Ваше життя сповнюється миром і братерською любов’ю, Ваші слова сповнюються мудрістю і лагідністю, Ваші вчинки будуть найкращим свідченням правдивості і щирості Вашого християнства. Христос воскрес! Воістину воскрес!

З Божим благословінням настоятель Римо – Католицької парафії Внебовзяття ПДМ в Летичеві о. Адам Пшивускі

 

9 квітня - Неділя Страждань Господніх 

13 квітня - Великий Четвер

14 квітня - Велика П'ятниця

15 квітня -  Велика Субота

16 квітня - НЕДІЛЯ ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО

 

назад
© Copyright