знаходитесь в : Новини
За посередництвом Летичівської Богородиці, дякуємо Богові...
2016-07-06

Урочиста Свята Літургія 6 липня 2016 року, в свято Летичівської Богородиці, стала проявом нашої безмірної вдячності Богові за 25 - річчя відновлення структур Римо - Католицької Церкви в Україні та 15 - ту річницю візиту до України святого Йоана Павла ІІ.

Урочистість очолив голова Єпископату України архиєпископ Мечислав Мокшицький. Разом з ним співслужили: ординарій Кам'янець - Подільської дієцезії Леон Дубравський та єпископ - помічник Радослав Змітрович, ординарій Харківсько - Запорізької дієцезії Станіслав Широкородюк, єпископ - емерит Мар'ян Бучек. 

о. Адам Пшивускі, хранитель Санктуарію, наголосив у своєму слові - привітанні до усіх вірян та паломників, що прибули на свято Летичівської Богородиці, що у цьому році також минає 410 років присутності Богородиці в Летичівській іконі на подільській землі. В Ювілейний Рік Милосердя в санктуарії відчинені Святі Двері.

На урочистість прибули піші паломництва з Кам'янця - Подільського (380 осіб), Томашполя (380 осіб), Хмільника (160 осіб), велогрупи з Понінки (10 осіб) і Шепетівки (26 осіб). Також були присутні гості з Польщі: клерики Сєдлєцкої Вищої Духовної семінарії, група харцерів з Познані, студентська молодь з Лєгніци (Учасники руху "Могилу прадіда врятуй від забуття"). 

Навколо храму паломник розбили наметове містечко. 

З самого ранку 6 липня в різних куточках дворику, площі та у храмі тривала сповідь.

Волонтери "Радіо Марія" розпочали молебень Розарієм на площі перед храмом.

Учасники хору з парафії Святого Флоріана (м. Шаргород) прекрасно оздобили Святу Літургію музичним супроводом.

У святі взяли участь представники місцевої влади, консул Генерального консульства Польщі у Вінниці Войцех Мрозовський. 

Архиєпископ Мечислав Мокшицький під час проповіді наголосив про потребу донести молодому поколінню якою ціною отримано великий дар свободи віри. Історія Церкви на Україні містить багато кривавих сторінок. Йоан Павло ІІ у 2001 році в Києві промовив до українського народу такими словами:"Українська земле, викупана у крові мучеників, дякую тобі за приклад вірності Євангелії, який ти дала християнам усього світу!".

Слова вдячності Архиєпископ звернув до єпископів, священиків, Римо - Католицьким Церквам Польщі та Прибалтики, які допомагали в часи переслідувань витривати католикам в Україні. Також чернечим орденам і згромадженням, мирянам, усім "відважним і правдивим свідкам Христа" що заклали фундамент на якому 25 років будуємо Церкву.

Водночас, кожен з нас має усвідомити свою особисту велику відповідальність за Церкву сьогодні, коли Україна черговий раз переживає навалу цинічного морального і духовного спустошення. Необхідно ревно пильнувати та дбати про християнські цінності, триматись  Божого слова та укріплюватись в Святих Таїнствах.

Після Святої Меси вулицями міста вирушила Євхаристійна процесія з іконою Летичівської Богородиці.

 

назад
© Copyright